Czyste szaleństwo :: Historia świata :: Poradnik skauta :: Absurd to za mało :: A to Polska właśnie :: Proza :: Teatrzyki :: Klasyka :: Scenariusze :: Dialogi :: Inne :: Info
Menu na dziś:

Ander Konstrukszyn
Olłejz
ander
konstrukszyn
© Three Infinite Pointz
Ostatnia aktualizacja:
2016-04-24
Czyste Szaleństwo!!!

Poradnik skauta

Jak urządzić sobie posłanie?

by Crazy Yogurt

Los bywa różny. Czasem rzuci nas w dzikie, niedostępne tereny zostawiając nas na pastwę dzikich zwierząt. Lecz nam, skautom, nie jest straszna taka sytuacja, bo musimy być zawsze silni, zwarci i gotowi.

Celem niniejszego opracowania jest przekazanie mniej doświadczonym kolegom różnych ciekawych sposobów, urozmaicających przeżycie w dzikich terenach.

Sprawa noclegów jest bardzo ważna. Sen krzepi, więc prawdziwy skaut musi umieć zapewnić sobie wygodne posłanie.

Jeżeli przypadkowo w naszym posiadaniu znajduje się łóżko polowe tudzież komplet jedwabnej pościeli, wtedy problem ten nie jest aż tak znaczący. Należy znaleźć miejsce osłonięte od deszczu i wiatru, jeżeli trzeba - wyrzucić urlopowiczów na dwór i w ten sposób zapewnić sobie miejsce do spania.

Jeżeli natomiast nie byliśmy zapobiegliwi, wyjść jest kilka. Można na przykład usunąć jednego z kolegów z jego posłania. Sposób ten nie wymaga dodatkowych tłumaczeń, należy jedynie wspomnieć, że sznurówka doskonale nadaje się do duszenia.
Taki sposób jest bardzo skuteczny, jednakże ma tą drobną wadę, że wymaga kolegi z posłaniem. Może się zaś zdarzyć, że zostaniemy pozbawieni nawet tak podstawowego wyposażenia.

Wtedy jesteśmy zdani tylko na siebie i naszą znajomość rzeczy.

Drzewiej bywało, że zmęczony skaut sypiał na mchu podkładając pod głowę kamień. Sposób ten wyszedł już z użycia, jednakowoż wzorując się na nim można wymyśleć wiele ciekawych sposobów urządzenia posłania. My radzimy jedynie unikać pokrzyw, ostu, bagien i mokradeł oraz mrowisk. Kamień podkładany pod głowę powinien być jak najbardziej gładki. Można zresztą do berecika nasypać więcej kamieni i w ten sposób uzyskujemy prowizoryczną poduszkę.

Trudniejsze są metody urządzania noclegów w miejscach, w których sypiają zwierzęta. Doskonale nocuje się na przykład w mateczniku niedźwiedzia, na dodatek miejsce takie jest stosunkowo łatwe do znalezienia - tam, gdzie znajdziemy śpiącego niedźwiedzia, jest miejsce, którego szukaliśmy. Niedźwiedzia należy przekonać, aby ustąpił nam miejsca (nożem o długości ostrza 35cm da się dosięgnąć serca i z przodu, i z tyłu).

Jeszcze lepiej, jeżeli trafimy na legowisko imadeł leśnych. Stworzenia te są bardzo rzadko spotykane i na dodatek pod ochroną, dlatego przyrządzając z nich smakowitą kolację należy tak przykryć garnek, by strażnicy leśni w przebraniu drzew, krzewów i min przeciwpiechotnych nie mogli do niego zajrzeć.

Jeżeli mimo urządzenia wygodnego posłania nie możemy zasnąć, należy użyć środków łagodnej perswazji, a to liczenie baranów, śpiewanie kołysanek, samobiczowanie, masturbacja, LSD i inne.

Rano w celu ukrycia śladów noclegu należy posłużyć się miotaczem płomieni lub użyć 2kg trotylu i, uśmiechnięci i wypoczęci, ruszamy w dalszą drogę.